wtorek, 02 lipiec 2019 11:22

Byliśmy w sanatorium?

Ekologiczne rozwiązania techniczne w Sanatorium „Włókniarz” w Busku-Zdroju – to temat wycieczki technicznej, którą Kielecki Oddział Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych zorganizował w dniu 28 czerwca 2019 r.

Na obiekcie przywitał nas Pan inż. Tadeusz Gryc – z-ca dyrektora ds. technicznych i zaprosił na wykład prezentując historię Sanatorium, fazy jego rozbudowy oraz zastosowane rozwiązania instalacji  technicznych -  sprzyjające oszczędności energii i ochronie środowiska. Następnie obejrzeliśmy m.in. instalacje nowoczesnej kotłowni gazowo-olejowej, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, instalacje fotowoltaiczną, obieg wykorzystania tzw.”wody szarej” do w.c.

Kolejnym etapem był przejazd na ujęcie wody siarczkowej w Dobrowodzie, gdzie każdy chętny mógł się przekonać jak smakuje uzdrowiskowa, lecznicza woda. Fachowy wykład na temat wód siarczkowych, historii ich odkrycia, właściwości leczniczych i techniki wydobycia przedstawił mgr inz Mirosław Zardzewiały – g. geolog sanatorium.

„Uzbrojeni” zdobytą wiedzą cieszyliśmy się jak dzieci korzystając z wodnych masaży w basenie „Wodna radocha”.  Po smacznym obiedzie, zaserwowanym w sanatoryjnej jadalni, obdarowani „na do widzenia” pamiątkowymi kubkami , w dobrych humorach udaliśmy się w drogę powrotną.

Dyrekcji Sanatorium Włókniarz w Busku-Zdroju składamy serdeczne podziękowania za wielką gościnność, poświęconą  nam uwagę i czas oraz za przekazane merytoryczne, techniczne i praktyczne informacje.

Czytany 466 razy